De Graafschap ziet bekerstunt vervliegen (5-1)

De Graafschap leek voor een bekersensatie te zorgen. Op bezoek bij sc Heerenveen verdedigden de Achterhoekers een 0-1 voorsprong. Invaller Henk Veerman zorgde met zijn late voor een verlenging, waarin het verzet van de Superboeren snel was gebroken: 5-1.
In het Abe Lenstra Stadion had trainer Jan Vreman zijn elftal op een aantal plaatsen gewijzigd en de defensie extra versterkt. Daarnaast kwam de ploeg prima georganiseerd voor de dag en slaagde de thuisclub er niet in om snel het verschil te maken.
Ook een door arbiter Bax mogelijk gegeven strafschop was niet aan de Friezen besteed. Doelman Filip Bednarek keerde de inzet van de jarige Ghoochannejhad. De beste kansen waren vervolgens voor De Graafschap. Eerste belandde een schot van Alexander Bannink op de lat boven de opgeluchte doelman Mulder. En uit een hoekschop miste Swen Nieuwpoort een grote kans.
Na rust schroefde sc Heerenveen het tempo iets op en Thern kopte van dichtbij in de handen van Bednarek, maar echt in de problemen kwamen de Doetinchemmers verder niet. De verrassing leek vorm te krijgen toen Andrew Driver de bal kreeg bij Elvio van Overbeek: 0-1.
Bij de sc Heerenveen kwam Henk Veerman in het veld. Het breekijzer uit Volendam zorgde voor onrust in de defensie van de bezoekers en forceerde zelf de gelijkmaker: 1-1. Toch had Piotr Parzyzek alsnog voor de stunt kunnen zorgen, maar de Pool schoot vrij voor Mulder hoog over.
In de verlenging werd het verschil wel snel gemaakt. Veerman maakte weer het verschil: 2-1. Nog in de eerste verlenging liep de score op naar 5-1. Kort voor het einde trof Veerman nog de paal.
Karakteristiek, dinsdag 20 september 2016, Eerste ronde KNVB-beker
sc Heerenveen (na verlenging)* - De Graafschap 5-1 (0-0)
Scoreverloop: 0-1, Elvio van Overbeek (67), 1-1, Veerman, 2-1, Veerman (93), 3-1, Zeneli (95), 4-1, Namli (102), 5-1, Schaars (105+1)
Arbiter: Bax
Toeschouwers: -
Geel De Graafschap: Mark Diemers
Geel sc Heerenveen: -
De Graafschap: Filip Bednarek, Sven Nieuwpoort, Jan Lammers, Luis Pedro (97. Bryan Smeets), Nathaniel Will (46. Tolgahan Cicek), Lion Kaak, Mark Diemers, Alexander Bannink, Andrew Driver, Elvio van Overbeek (77. Dean Koolhof), Piotr Parzyszek
sc Heerenveen: Mulder, Marzo, St. Juste, Facey, Bijker, Thern (70 Van Amersfoort), Schaars, Kobayashi, Slagveer (82. Namli), Ghoochannejhad (70. Veerman), Zeneli
Bijzonderheid: Filip Bednarek stopt penalty van Ghoochannejhad (17).
SV Superboeren De Graafschap en Achterhoekfoto.nl op Facebook
Laatste wedstrijd De Graafschap
FC Eindhoven
De Graafschap
Vrijdag 13 mei, aanvang 20:00 uur
Nieuws van de Superboeren
- 14-05 De Graafschap verliest met 3-1 in ...
- 13-05 Scheurkalender "Scheur 'm DRAN 202...
- 12-05 Wordt ook ballenjongen of meid! Ma...
- 10-05 Clash der blauw witten onbeslist
- 06-05 De Graafschap komt uit tijdens de ...
- 05-05 Laatste Man of the Match bordjes u...
- 30-04 De Graafschap en Jong PSV delen de...
- 22-04 Jongelingen laten zich zien tijden...
- 21-04 Jaarlijkse activiteiten middag bij...
- 16-04 Zure nederlaag voor de Superboeren...
Kaartverkoopinfo komende duels
Vrijdag 13 mei speelt De Graafschap in Eindhoven tegen FC Eindhoven (20.00 uur).
Het betreft de returnwedstrijd in de eerste ronde van de play-offs promotie/degradatie.
Kijk hier voor de informatie m.b.t. de kaartverkoop.