De Graafschap verliest bij Eredivisie rentree (3-1)

De Graafschap heeft de terugkeer op het hoogste niveau niet kunnen opluisteren met een resultaat. Op bezoek bij sc Heerenveen werd met 3-1 verloren. Invaller Vincent Vermeij redde de Doetinchemse eer.
De Superboeren begonnen in Friesland bijna met een compleet elftal aan debutanten in de Eredivisie. Caner Cavlan, die deze zomer De Graafschap verliet voor sc Heerenveen startte direct in de basis.
De ploeg van Jan Vreman had vanaf het begin weinig in te brengen in het Abe Lenstra Stadion. Een vroege treffer van spits Te Vrede werd om onduidelijke redenen afgekeurd. De voorsprong voor de thuisclub volgde halverwege de eerste helft. Een fout van Lion Kaak werd afgestraft door Thern: 1-0). Enkele minuten later was Te Vrede wél succesvol en troefde hij Robin Pröpper af:2-0. Vlak voor rust had Nathan Kabasele de spanning kunnen terugbrengen, maar hij vond doelman Mulder op zijn weg.
Toen vroeg in de tweede helft, via opnieuw Thern, de 3-0 viel, was het eenzijdige duel beslist. De Friezen lieten de teugels nadrukkelijk vieren en De Graafschap kreeg kansen. Dean Koolhof raakte uit het niet de paal. De ingevallen Alexander Bannink zag zijn inzet net voor of achter de lijn worden gekeerd. De eveneens ingevallen Vincent Vermeij kopte eerste nog net over, maar wist even later een voorzet van Nathaniel Will binnen te kopen (3-1).
Karakteristiek, dinsdag 11 augustus 2015
sc Heerenveen - De Graafschap 3-1 (2-0)
Scoreverloop: 1-0, Thern (23), 2-0, Te Vrede (36), 3-0, Thern (54), 3-1, Vincent Vermeij (82)
Arbiter: Van de Graaf
Toeschouwers: 22.100
Geel De Graafschap: -
Geel sc Heerenveen: -
De Graafschap: Hidde Jurjus, Thijs Bouma, Robin Pröpper, Tim Linthorst, Nathaniel Will, Kristopher Vida, Lion Kaak (57. Alexander Bannink), Dean Koolhof, Bryan Smeets, Nathan Kabasele (70. Youssef El Jebli), Erik Quekel (70. Vincent Vermeij)
sc Heerenveen: Mulder, Van Anholt, St. Juste (89. Otigba), Bijker, Cavlan, Van den Boomen, Van den Berg, Thern, Slagveer (63. Namli), Te Vrede, Larsson (81. Thorsby)
Overig
Seizoenstatistieken & Gelderesch Reizen Superboerenpoule & Pupil van de Week
& Kaartverkoopinfo komende duels
SV Superboeren De Graafschap en Achterhoekfoto.nl op Facebook
Gerelateerde nieuwsberichten
Laatste wedstrijd De Graafschap
FC Eindhoven
De Graafschap
Vrijdag 13 mei, aanvang 20:00 uur
Nieuws van de Superboeren
- 14-05 De Graafschap verliest met 3-1 in ...
- 13-05 Scheurkalender "Scheur 'm DRAN 202...
- 12-05 Wordt ook ballenjongen of meid! Ma...
- 10-05 Clash der blauw witten onbeslist
- 06-05 De Graafschap komt uit tijdens de ...
- 05-05 Laatste Man of the Match bordjes u...
- 30-04 De Graafschap en Jong PSV delen de...
- 22-04 Jongelingen laten zich zien tijden...
- 21-04 Jaarlijkse activiteiten middag bij...
- 16-04 Zure nederlaag voor de Superboeren...
Kaartverkoopinfo komende duels
Vrijdag 13 mei speelt De Graafschap in Eindhoven tegen FC Eindhoven (20.00 uur).
Het betreft de returnwedstrijd in de eerste ronde van de play-offs promotie/degradatie.
Kijk hier voor de informatie m.b.t. de kaartverkoop.