Pieter Huistra ziet nog rol voor Anco Jansen

Pieter Huistra begint vrijdag tegen Jong FC Twente met Anco Jansen op de bank. De trainer ziet zeker nog een rol voor de 24-jarige aanvaller, maar is ook kritisch.
Jansen trainde na zijn terugkeer twee maal met de eerste selectie en speelde ook twee maal met de beloften van De Graafschap. 'Hij moet nog werken aan de laatste stap. Langzaam laten we hem weer aansluiten', zegt Huistra over de speler die vorig seizoen vaak uitblonk bij de Achterhoekse club.
Als Jansen terugkeert in de ploeg, gebeurt dat in een ander systeem. De Graafschap speelt al geruime tijd met drie spitsen. Maar Jansen kan ook op het middenveld spelen, zo liet hij maandag tegen Jong AZ zien. Ook Huistra ziet daar eventueel een rol voor de geboren Zwollenaar. 'Het maakt mij niet uit. Als hij het maar invult, zoals wij willen. Die duidelijkheid moet de kracht zijn dit seizoen. Iedereen weet wat er gevraagd wordt. Wij bewaken dat en zitten er heel kort op.'
Met het duel van zaterdag tegen Jong FC Twente begint De Graafschap aan een week met drie thuiswedstrijden. Dinsdag wacht Excelsior voor de beker en vrijdag ontvangt De Graafschap de Rotterdammers opnieuw op de eigen Vijverberg. 'Als je een grote selectie hebt en de groep is compleet, kun je dit soort weken goed doorkomen en is het ook leuk', zegt Huistra.
Frank van Kouwen speelde maandag een helft tegen Jong AZ en maakte daarmee zijn rentree na een langdurige achillespeesblessure, maar de Limburger zit opnieuw niet bij de selectie. Wel is er een basisplek voor Nathaniel Will. 'Hij viel tegen VVV goed in en is iemand die al wel een paar jaartjes meeloopt', legt Huistra uit. Vrijdag start ook Kabasele voor het eerst. 'Hij had wat tijd nodig om te wennen, maar doet het naar behoren', aldus de trainer.
Bron: Omroep Gelderland
SV Superboeren De Graafschap op Facebook en Twitter
|
Gerelateerde nieuwsberichten
Laatste wedstrijd De Graafschap
FC Eindhoven
De Graafschap
Vrijdag 13 mei, aanvang 20:00 uur
Nieuws van de Superboeren
- 14-05 De Graafschap verliest met 3-1 in ...
- 13-05 Scheurkalender "Scheur 'm DRAN 202...
- 12-05 Wordt ook ballenjongen of meid! Ma...
- 10-05 Clash der blauw witten onbeslist
- 06-05 De Graafschap komt uit tijdens de ...
- 05-05 Laatste Man of the Match bordjes u...
- 30-04 De Graafschap en Jong PSV delen de...
- 22-04 Jongelingen laten zich zien tijden...
- 21-04 Jaarlijkse activiteiten middag bij...
- 16-04 Zure nederlaag voor de Superboeren...
Kaartverkoopinfo komende duels
Vrijdag 13 mei speelt De Graafschap in Eindhoven tegen FC Eindhoven (20.00 uur).
Het betreft de returnwedstrijd in de eerste ronde van de play-offs promotie/degradatie.
Kijk hier voor de informatie m.b.t. de kaartverkoop.